Každý deň môže byť pre nás šťastný

12.12.2021

Blízkosť smrti zmení každého. Vo chvíli bezradnosti a strachu tušíme, že sa musíme prispôsobiť  realite. Akosi vo vnútri srdca cítime, že už žiadny deň nebude rovnaký. Áno blízkosť smrti zmení každého. Ani radosť v tvári a v srdci už nevnímame. Zo šťastných princov a princezien sa stali smutní králi a kráľovné. A nie je to len v smrti blízkych.  V tichu úvah vchádzame medzi spomienky, aby sme prebudili minulosť a do modlitieb srdca vrátili lásku, nádej, radosť a šťastie. Dnes zapaľujeme i tretiu sviecu radosti adventného venca. 

Prajem všetkým, aby  sme našli v sebe opäť tú detskú radosť, zvonivý smiech, ktorý nám odkrýva vrásky šťastia. A tak nachvíľu môžeme byť znova  všetci bez tieňa Covidu, smrti, beznádeje a zúfalstva. 

Prajem všetkým, aby vzťahy a priateľstvá, ktoré tento rok skončili pre túto zlú dobu, ak stáli zato, opäť sa rozhoreli v radosti a nádeji. A i ja ak som niekomu v nevedomosti  ublížila a vzala mu úsmev z tváre, nech mi odpustí. Iste to nebolo mojim cieľom. 

Boh nám totiž nedal ducha bojazlivosti, 

ale Ducha sily, lásky a rozvahy.

A nakoniec prajem všetkým, ktorým smrť zobrala radosť a úsmev našli v sebe nádej opätovného stretnutia so svojimi blízkymi, doma, v Nebi, kde sa raz verím všetci stretneme už len s úsmevom a v mieri. Radujte sa a majte krásny požehnaný adventný čas.

Vaša Sára